طراحی صفحه فضای مجازی

نه نکته برای طراحی صفحه فضای مجازی

در این روز های سخت، هر شرکتی برای صفحه فیس بوک، توییتر، یوتیوب، لینکدین، پینترست یا اینستاگرام خود با امید کسب درآمد یا افزایش آگاهی از برند، صفحه ای طراحی کرده است. تصویر پروفایل، کاور و تصاویر پس زمینه این فضاهای اجتماعی عملکردی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی را برای شرکت های ایفا میکنند و درست به همین علت و حساسیت بالا است که برای ایجاد برخی از طرح های چشم نواز و اثرگذار به یک طراح نیاز است. در این مقاله به بررسی 9 نکته در رابطه با طراحی فضاهای اجتماعی خواهیم پرداخت. نکات ذکر شده در این مقاله با توجه به تجربیات چند ساله تیم طراحی سل گرافیک در زمینه خلق هویت برند و برندسازی گرد هم آمده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

برند، محصولات و پرسنل شرکت را به نمایش بگذارید

برندسازی

تصاویر صفحات فضاهای مجازی عمدتاً از یک کاور، تصویر پروفایل و گاهی یک پس زمینه تشکیل شده است. آرم شرکت به طور معمول در تصویر پروفایل نمایش داده می شود. بنر و پس زمینه می تواند در برگیرنده تصاویر مختلفی باشد، اما در اکثر مواقع محصولات و خدمات برند نمایش داده می شود، در حالی که برخی شرکت های دیگر از فضاهای مجازی و یا کمپین ها بازاریابی را تبلیغ می کنند. همیشه خوب است که تصاویر را در صفحه فضاهای مجازی یک شرکت به روز کنید تا چیزهای تازه و جالب برای مخاطبان وجود داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید جدیدترین کمپین فضای مجازی خود را بر روی عکس روی جلد خود تبلیغ کنید تا کمپین را تبلیغ کرده و مشتریانتان را زیاد کنید. هنگام طراحی صفحه فضای مجازی، اطمینان حاصل کنید که طراحی شما با آرم شرکت سازگار باشد، خدماتی را که شرکت ارائه می دهد نشان دهد، و اگر طرح برای تبلیغات و یا برای تبلیغات فضاهای مجازی باشد، با طراح خود تماس بگیرید و با او در رابطه با این موضوع صحبت کنید.

از اندازه های صحیح استفاده کنید

در زیر ابعاد تصویر هایی مثل تصویر پروفایل یا کاور که باید در صفحه مجازی وجود داشته باشد ذکر شده است. این تصاویر در اندازه های مختلف در فضاهای مجازی مختلف نمایش داده می شوند، اما برای بهترین کیفیت تصویر در بین فضاهای مجازی، از
ابعاد زیر استفاده کنید:
  • فیسبوک: کاور صفحه= 852*315- پروفایل= 180*180

  • یوتیوب: کاور صفحه= 2560*1440 پروفایل= 800*800

  • توییتر: کاور صفحه= 1252*626 پروفایل= 73*73 عکس بک گراند= 1600*1200
  • لینکدین: کاور صفحه= 646*220 پروفایل= 100*60

برای مطالعه بیشتر

آرم و لوگو تنها یکی از ابتدایی ترین راه ها در خلق هویت برند است. برای داشتن هویت برندی مناسب که تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطبانتان داشته باشد و همچنین در بازار رقابتی امروزه دوام بیاورد باید نکات بسیار زیادی را رعایت کرد. در مقاله زیر به آموزش گام به گام خلق هویت برند خواهیم پرداخت تا راه و رسم برندسازی را از اولین گام درست و اصولی بیاموزیم.

طرح های خود را در حالت رنگ RGB ایجاد کنید

طرح های صفحه فضاهای مجازی شما فقط روی صفحه نمایش داده می شوند. هیچ رنگ CMYK در این فضاها وجود ندارد، پس تصاویر خود را هنگام دریافت خروجی در حالت رنگ RGB قرار دهید.

در طراحی ها ثبات و یکپارچگی ایجاد کنید

مشتری شما به دنبال درک و دریافت یک هویت تجاری قوی از طریق فضاهای مجازی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام طرح های شما از لحاظ بصری در تمامی پلتفرم ها یکپارچه هستند. یک طراح حرفه ای، 3 تصویر صفحه مختلف رسانه های اجتماعی را برای مشتری خود طراحی می کند، اما تم، نگاه و ظاهر کلی هر طراحی را ثابت نگه می دارد.
طراحی صفحه فضای مجازی

فضای بیشتری به تصاویر اختصاص دهید تا متن

مغز هزاران بار تصاویر را سریعتر از متن پردازش می کند و ثابت شده است که محتوا مبتنی بر تصویر (به ویژه عکس های افراد) باعث ایجاد توییت های مجدد، اشتراک گذاری های فیس بوک می شود. در حقیقت، فیس بوک از این قاعده استفاده می کند که عکس های استفاده شده نباید بیشتر از 20 درصد از متن باشند. حتی اگر این قانون دیگر اجرا نشود هم بد نیست که در تمامی طراحی ها از آن استفاده کنیم.
طراحی صفحه فضای مجازی

به نحوه قرارگیری تصویر پروفایل و کاور در کنار هم توجه کنید

از نظر ترکیب و قرار گیری عکس ها کنار یا روی هم نباید اجازه دهید که تصویر پروفایل شما بخشی از کاور ما را پنهان کند به خصوص اگر قرار است از طریق کاور مطلب خاصی را به مخاطبان خود انتقال دهید. برای مشاهده آسان، محتوای اصلی تصویر روی کاور یا بنر خود را بیشتر از سمت چپ به سمت راست تصویر متمایل کنید. برای یک رویکرد خلاقانه تر، سعی کنید تصویر پروفایل و تصویر جلد به طور هدفمند با یکدیگر تعامل داشته باشند. برخی از پلتفرم های فضاهای مجازی به طور خودکار تصویر جلد شما را در یک آلبوم عکس قرار می دهند، پس اطمینان حاصل کنید که تمام عکس ها با تصاویر شما مطابقت داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر

اما آنچه که امروز ماندگاری یا عدم ماندگاری یک مجموعه را معین میکند، استفاده از راهکارهای برندسازی است. با برندسازی راز اثرگذاری و ماندگاری هر چه بیشتتر یک کسب و کار را خواهید آموخت. به عبارت دیگر برندسازی را میتوان کلید پیروزی در رقابت بر سر سهم بیشتر از بازار بیشتر دانست. در مقاله زیر با ارائه راهنمایی گام به گام همراه شما خواهیم بود تا برندی بسازید اثرگذار و ماندنی.

اطمینان حاصل کنید که طرح های شما بر اساس قوانین پلتفرم انتخابی شماست

بسیاری از این دستورالعمل ها استفاده از برهنگی، افراد مشهور، تصاویر مبهم یا تهدید آمیز و تصاویر دارای حق چاپ را در هر دو تصویر پروفایل و تصویر جلد یا کاور ممنوع می دانند. هر سایت این دستورالعمل ها را به صورت متفاوتی اعمال می کند، اما اگر طرح شما آنها را نقض کند، امکان تعلیق پروفایل برند شما در آن فضای اجتماعی وجود خواهد داشت.

اگر طرح برای تبلیغات فضاهای مجازی است، آن را ساده نگه دارید

برای داشتن تبلیغات برجسته در صفحه فضای مجازی خود، از تصاویر قانع کننده، ساده و یک دعوت به اقدام مشخص برای کاربران و مخاطبان خود استفاده کنید.

صفحه اجتماعی خود را خلاقانه و جذاب کنید

هدف از داشتن یک صفحه در هر یک از فضاهای مجازی درگیر شدن با مخاطب هدف و مجبور کردن آنها برای به اشتراک گذاشتن محتوای آن است تا از این طریق به ایجاد آگاهی بیشتر از برندمان کمک کرده باشیم. صفحات فضاهای مجازی که دارای محتوای جذاب و تصاویری جذاب هستند به احتمال زیاد به اشتراک گذاشته می شوند و جذابیت را افزایش می دهند. بنابراین قطعاً از آزادی خلاقانه در طراحی های خود استفاده کنید، ضمن اینکه اطمینان حاصل کنید که تصاویر طراحی شده برای صفحات باید با آرم و برند مدنظر سازگار بوده و محصولات و خدمات را به قابل درک ترین حالت ممکن به نمایش بگذارد.
برندسازی

همواره باید به این نکته توجه داشت که به علت حضور بلند مدت مخاطبان در پلتفرم های شبکه های اجتماعی به صورت روزانه، حضور در این صفحات و فضاها به امری مهم برای برند های مختلف بدل گشته است. با توجه به بمباران محتوایی در این فضاها از طرف رقبای شما لزوم رعایت نکات بسیاری در تولید محتوای این صفحات و حتی رعایت اصولی خاص در ساخت و طراحی آنها بیش از پیش توسط برند های کوچک و بزرگ حس میشود. با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله می توان صفحه ای استاندارد و در عین حال متفاوت از سایرین داشت. همچنین باید توجه داشت که برای حضور بهتر و موثرتر در فضاهای اجتماعی، به تجربه و خلاقیت و دقت خاصی نیاز است. بعضا اختصاص وقت از طرف برند های مختلف به جهت خلق محتوا و همچنین ساماندهی پیج ها، با از دست رفتن فرصت های مختلف در سایر زمینه های رقابتی در بازار هدف آنهاست پس یکی از بهترین و منطقی ترین راه ها، برون سپاری مدیریت صفحات اجتماعیست. تیم طراحی سل گرافیک هم با سالها تجربه حضور در فضاهای اجتماعی و همچنین تولید محتوا برای برند های مختلف در فضاهای گوناگون در کنار شما خواهد بود تا صدای برند خود را بهتر از سایرین به گوش مخاطبان خود برسانید.


کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به سل گرافیک میباشد