برند آنلاین

نحوه ایجاد برند آنلاین - قسمت دوم

در قسمت اول نحوه ایجاد برند آنلاین تنها نیمی از مسیر پر پیچ و خم ایجاد برند آنلاین را در کنار هم گذراندیم اما در این قسمت به موارد مهمی همچون طراحی سایت خواهیم پرداخت تا شما با استفاده از این نکات برند آنلاین خود را به بهترین نحو ممکن ایجاد کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

وب سایت خود را طراحی کنید

از آنجا که شما در حال ایجاد یک کسب و کار آنلاین هستید، طراحی وب سایت شما بدون شک مهمترین عنصر در هویت برند شما است. این جایی است که مشتریان با نام تجاری شما آشنا می شوند، محصولات و خدمات شما را بررسی می کنند و در نهایت تصمیم می گیرند که آیا شما برندی هستید که می خواهند با آن تجارت کنند. بنابراین مهم است که وب سایت خود را چگونه طراحی می کنید.هنگام ایجاد وب سایت برای برند آنلاین خود، چند نکته را باید در نظر داشته باشید، از جمله:

برند آنلاین
  • طرح خود را بر روی برند نگه دارید:
    وب سایت شما مرکز برند آنلاین شما است. شما می خواهید مشتریان شما برند شما را بشناسند بنابراین مهم است که طرح را در برند نگه دارید. لوگوی خود را برجسته کنید، از پالت رنگ برند خود در طراحی خود استفاده کنید، تایپوگرافی نام برند خود را به نمایش بگذارید. هر کاری که باید انجام دهید تا وب سایت خود را به طور کامل و پیوسته نشان دهید، انجام دهید.
  • پاسخگو باشید:
    همانطور که بسیاری از مردم وب سایت شما را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می کنند و همانطور که در کامپیوتر و یا در لپ تاپ مشاهده می کنند بنابراین مهم است که طراحی شما در تمامی دستگاه ها خوب به نظر برسد. هنگام ایجاد وب سایت برای کسب و کار آنلاین خود، مطمئن شوید که کاملاً پاسخگو هستید و مطمئن شوید که آن را هم در تلفن همراه و هم در دستگاه رومیزی مشاهده می کنید تا قبل از شروع به کار، از طراحی آن به درستی مطمئن شوید.
  • خرید را ساده کنید:
    هدف وب سایت شما افزایش فروش برای برند آنلاینتان است بنابراین ایجاد یک تجربه کاربری عالی و خرید محصولات یا خدمات خود تا حد ممکن مهم است. به عنوان مثال، اگر وب سایت برند الکترونیکی دارید، دسته بندی محصولات خود را به گونه ای تنظیم کنید که مشتریان بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند و سپس فرآیند سبد خرید را ساده کنید تا بتوانند محصول را اضافه کنند، اطلاعات خود را وارد کنند، و خرید را با خیال راحت انجام دهند.

از جنبه قانونی تشکیل یک کسب و کار اطمینان حاصل کنید

تماما صاحبان کسب و کار دوست دارند که برندی موفق داشته باشند و اما چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که کسب و کار شما از جنبه قانونی هم عالی باشد. در غیر این صورت باید نگران مشکلات گران قیمتی باشید که قانون جلوی راه شما قرار میدهد. قبل از راه اندازی کسب و کار آنلاین، مهم است که اقدامات لازم را برای اطمینان از مطابقت قانونی کسب و کار خود انجام دهید. در حالی که هر کسب و کاری متفاوت است، برخی از اقدامات رایج که ممکن است لازم باشد انجام دهید که این اقدامات عبارت اند از: کسب و کار خود را به صورت قانونی تشکیل دهید، برای شماره شناسایی مالیاتی خود درخواست دهید، راه اندازی حساب بانکی تجاری، با حسابدار درباره مسئولیت مالیاتی خود صحبت کنید.

برای مطالعه بیشتر

اما آنچه که امروز ماندگاری یا عدم ماندگاری یک مجموعه را معین میکند، استفاده از راهکارهای برندسازی است. با برندسازی راز اثرگذاری و ماندگاری هر چه بیشتتر یک کسب و کار را خواهید آموخت. به عبارت دیگر برندسازی را میتوان کلید پیروزی در رقابت بر سر سهم بیشتر از بازار بیشتر دانست. در مقاله زیر با ارائه راهنمایی گام به گام همراه شما خواهیم بود تا برندی بسازید اثرگذار و ماندنی. آموزش گام به گام خلق هویت برند

تدارکات خود را در محل قرار دهید

تدارکات زیادی برای راه اندازی یک کسب و کار وجود دارد و هنگامی که شما یک کسب و کار آنلاین ایجاد می کنید، مهم است که قبل از راه اندازی یک استراتژی لجستیکی در نظر بگیرید. باز هم، لجستیک واقعی مورد نیاز برای استقرار بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. اما برخی از تدارکات که ممکن است نیاز به بررسی داشته باشید عبارتند از:ساخت، حمل و نقل، بسته بندی، پلتفرم های دیجیتالی، فرایند پرداخت.

استراتژی بازاریابی خود را توسعه دهید

شما محصول یا خدمات خود را دارید. شما تدارکات، حقوقی و برند خود را دارید. اکنون، زمان آن رسیده است که نام برند خود را به جهان معرفی کنید و بازاریابی کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید. انواع مختلفی از راه ها وجود دارد که می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و برند آنلاین خود را به بازار عرضه کنید. در اینجا پنج روش مختلف برای بازاریابی آنلاین کسب و کار آورده شده است: تبلیغات، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا، تولید محتوا صفحات اجتماعی، شراکت.

برند آنلاین

برای مطالعه بیشتر

ماندگاری برند شما در ذهن مخاطبان یکی از اولین راه های جلب نظر مشتریان است. اینکه برند شما به گونه ای خلق بشود که در تمامی موارد استفاده اش زیبایی اولیه را داشته باشد و در اولین نگاه توجه مخاطب را به خود جلب کند از نکاتیست که باید در حین برندسازی به آن توجه کرد.

در پایان، بازاریابی روندی است که منجر به فروش هر چه بیشتر شما خواهد شد، اما برندسازی پایه ای است که شما بر روی آن شهرت و وفاداری مشتری خود را بنا می کنید و در دراز مدت از این مسئله سود خواهید برد. نکته ای که باید همیشه به یاد داشته باشید این است که برند سازی یک فعل و پروسه است و مراحل مختلفی دارد. بنابراین اگرچه در ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد با در نظر گرفتن کلیه برنامه ریزی ها، دارایی ها و پرسنلی که به دنبال خلق یک برند فراموش نشدنی می روند این امر همچنین یکی از کاربردی ترین راه ها در زمینه سودآوری هرچه بیشتر برای مجموعه شماست. با برندسازی میتوانید داستان کسب و کار خود را از طریق تک تک المان های مجموعه خود به گوش مخاطبانتان برسانید. اگر ابتدای راه هستید یا در حال طی کردن این مسیر دچار سختی هایی شده اید و یا اینکه حتی مسیر خود را گم کرده اید، به یاد داشته باشید که ما تیم سل گرافیک در کنار شما هستیم. پس بیان داستان کسب و کارتان برای خلق هویت برندی ماندگار و یا احیای آن از طریق دکمه زیر با ما در تماس باشید.


کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به سل گرافیک میباشد